Szeroki wybór hiszpańskich gitar Alhambra

Arnolds & Sons w dystrybucji Ada-Music!

La Tromba w dystrybucji Ada-Music!

Zildjian K Sweet - nowa seria 2018

Zildjian City Pack - nowa seria talerzy

Ręcznie kute blachy Amedia. Sprawdź aktualne promocje!


Elektryczne

14095.00 zł
SG1820ABL
Gitara elektryczna Yamaha SG 1820A-BL (Black)
YAMAHA
Gitara elektryczna Yamaha SG 1820A-BL (Black)

Gitara elektryczna znakomitej firmy

model: SG 1820A

Kolor: Black

Czarny hardware oraz części na tym jednokolorowym korpusie tworzą niesamowite wrażenie. Wyposażony w przetworniki EMG (EMG85 z przodu, EGM81 z tyłu) dostarcza ostre brzmienie.

Zachowując klasyczną budowę gitar serii SG, z klonową płytą przednią, tyłem wykonanym z mahoniu oraz ikonicznym designem podwójnego cutaway’a, korpus SG1820 został zaprojektowany tak, aby uchwycić brzmienie i wygląd pożądane przez dzisiejszych gitarzystów.
Kontur płyty przedniej wcina się jeszcze głębiej niż w poprzednich modelach – górny łuk krzywizny, punkt centralny korpusu, posiada zoptymalizowaną masę drewna, aby zmaksymalizować wibracje z mostka. Głęboki kontur zapewnia optymalną wagę i wzbogaca oszałamiający kształt gitary SG.
Kontur płyty tylniej przedstawiony w modelach SG1/2/300, zaprojektowany dla zwiększonego komfortu, szczególnie podczas gry w wysokiej pozycji z paskiem, został zmodyfikowany do kompletnie płaskiego we wszystkich nowych modelach SG. Nowy design płyty tylniej zwiększa głośność mahoniu, znacząco zwiększając dynamikę i obecność tonów niskich i średnich a także jest bardziej ergonomiczny w niskim, bardziej nowoczesnym stylu gry na gitarach elektrycznych.

Mając na uwadze całą historię samodzielnie wykonywanych zmian tradycyjnych hebanowych podstrunnic gitar SG na te wykonane z palisandru, w nowych modelach gitar SG zastosowaliśmy specjalnie dobrany palisander, zapewniający ciepły, zbalansowany ton oraz doskonałą dynamikę idealnie dopasowaną do nowoczesnych brzmień.

Kształt główki gitar SG został delikatnie zmniejszony aby zapewnić optymalny balans. Klasyczny motyw kwiatowy został również zmniejszony aby lepiej korespondować z nowym rozmiarem główki.

Jeśli kiedykolwiek grałeś na cudzym instrumencie i nie mogłeś uzyskać tego samego brzmienia, jest prawdopodobne, że grasz innym stylem niż tym, do którego dana gitara jest „przyzwyczajona”. Każdy instrument adaptuje się do stylu gitarzysty. Potrzeba czasu, aby nowy instrument zaadaptował się do twojego stylu. Napięcia pomiędzy wykończeniem, drewnem, korpusem, szyjką, podstrunnicą, mostkiem, etc. muszą najpierw zostać usunięte aby wszystkie rezonowały jako jeden instrument. Potrzeba wiele godzin gry, aby uzyskać taki efekt.
Dzięki zastosowaniu technologii IRA, podobne napięcia zostają usunięte poprzez zastosowanie specyficznych wibracji na już ukończonej gitarze. Kiedy „zabieg” zostanie ukończony, gitara doskonale oddaje styl gry muzyka i buduje brzmienie z większą łatwością. Zmniejsza także czas potrzebny na adaptację gitary do twojego stylu gry. Zapewnia także doskonały sustain.

* SG1820: Seymour Duncan ‘59
Klasyczny, ciepły humbucker z gładkimi tonami średnimi i bogatymi tonami wysokimi. Doskonale pracuje z SG1820 i zapewnia gorące vintage brzmienie z doskonałą obecnością i głębią.

Mechanika gitar SG umożliwia całkowitą blokadę strun w miejscu, aby zapewnić kompletną stabilność stroju, ale także szybką i efektywną jego zmianę.

Mostek i siodełko Tonepros, zwiększają wibrację korpusu gitary poprzez zmniejszenie masy metalowych elementów. Dodatkowo, mostek i siodełko są doskonale przymocowane do korpusu, co umożliwia ultra-efektywny transfer wibracji, zwiększający sustain i poprawiający czystość brzmienia.

Graph Tech dostarcza najlepsze właściwości prowadnicy – wyjątkowy rezonans, zaskakująca czystość i gładki sustain – a jednocześnie doskonali je dzięki ciągłej lubrykacji, lepszej żywotności i łatwiejszym odcięciom.

SG1820: Speed Knob

Gałki korektorów we wszystkich trzech modelach dopełniają design gitary.

* Przełącznik Switchcraft Toggle / Noble Pot
Elektronika nowych gitar SG to doskonale wyselekcjonowana topowa technologia firmy Yamaha. Nasz wybór najlepszych przełączników i złącz, tych samych, które znaleźć można na scenach całego świata w profesjonalnych gitarach, sprawia, że każdej nocy możesz zejść ze sceny pewny, że Yamaha zadbała o wszystkie małe detale.

 

 

Specyfikacja:

  • Konstrukcja: Set Neck
  • Menzura: 24 3/4"
  • Podstrunnica: Palisander
  • Ilość progów: 22
  • Korpus: zakrzywiony klon, mahoń
  • Gryf: mahoń
  • Mostek: Tonepros AVRII / Tonepros T1Z
  • Przetworniki: 2x EMG 85/81