Szeroki wybór hiszpańskich gitar Alhambra

Arnolds & Sons w dystrybucji Ada-Music!

La Tromba w dystrybucji Ada-Music!

Zildjian K Sweet - nowa seria 2018

Zildjian City Pack - nowa seria talerzy

Ręcznie kute blachy Amedia. Sprawdź aktualne promocje!


Aktualności
« powrót do listy


Artur Gadowski endorserem marki DOWINA!
Data dodania: 2012-05-10

"Przez wiele lat unikałem podczas występów z zespołem grania na gitarze akustycznej. Powód był jeden nigdy nie miałem dobrego instrumentu. Kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki gitarę Dowina Chardonnay JCE od razu postanowiłem że to się zmieni. To wspaniały pięknie brzmiący instrument granie na nim to czysta przyjemność." Artur Gadowski


 

 

Artur Gadowski to wszechstronnie utalentowany artysta, obdarzony wspaniałym głosem i niespotykanym darem zjednywania sobie sympatii fanów. Pochodzi z Radomia, wokalista i frontman zespołu IRA, jednego z największych i najpolularniejszych zespołów lat dziewięćdziesiątych na polskiej scenie muzycznej.

Grupa IRA powstała w listopadzie 1987. Z dużym powodzeniem zaczęła występować na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach, zdobywając wyróżnienia oraz nagrody. W czerwcu 1988 r. zespół wystąpił na  Festiwal w Opolu, na którym to Gadowski otrzymał wyróżnienie jako wokalista.

W grudniu 1989 r. grupa wydała swój debiutancki krążek, odbyła trasę po Polsce oraz byłym ZSRR. W pierwszej połowie lat 90. XX w. zespół stawał się coraz bardziej popularny. Nagrane przez zespół krążki "Mój dom" (1993), oraz koncertowy "IRA Live", zapewniły grupie sukces. Zespół koncertował po kraju grając rocznie ponad 150 koncertów, wspierał również wiele rockowych oraz hardrockowych zagranicznych zespołów. W maju 1994 r. zespół grał przed koncertem Aerosmith. Razem z IRĄ Artur Gadwoski nagrał 8 płyt, z których 3 uzyskały status złotej a jedna platynowej, album koncertowy i 2 kompilacje. Wszycy znamy hity takie jak "Mój dom", "Nie zatrzymam się", "Wiara" oraz wiele innych. W tym roku IRA obchodzi 25-lecie swojej pracy artystycznej!

W połowie lat 90-tych Gadowski rozpoczął karierę solową. Podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią BMG. Pierwszy krążek miał się ukazać w październiku 1996 r., jednak materiał nagrany wówczas, nie spełnił oczekiwań wokalisty. We wrześniu 1997 r. Artur ponownie rozpoczął pracę nad solowym krążkiem. Efektem był album "Artur Gadowski". Z 30 utworów, które powstały, na płytę weszło 10. Znalazł się tam również utwór "Szczęśliwego Nowego Yorku", temat z filmu o tym samym tytule, który podbił listy przebojów.

Kolejny solowy album "G.A.D", artysta nagrał pod okiem znanego szwedzkiego producenta Marka Tyspera i znakomitego realizatora nagrań Leszka Kamińskiego. Część nagrań odbywała się w studio S-4, reszta w Sztokholmie. Premiera płyty miała miejsce 20 marca 2000 r.

 

"Przez wiele lat unikałem podczas występów z zespołem grania na gitarze akustycznej.
Powód był jeden nigdy nie miałem dobrego instrumentu.
Kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki gitarę Dowina Chardonnay JCE od razu postanowiłem że to się zmieni.
To wspaniały pięknie brzmiący instrument granie na nim to czysta przyjemność."

                                                                          Artur Gadowski

 

 

 Zobacz ofertę modeli Chardonnay

 Gitara elektroakustyczna Dowina Chardonnay JCES-LE

 

Gitara akustyczna Dowina Chardonnay DCS-LE

 

zobacz inne modele gitar Dowina

 

 


« powrót do listy