Szeroki wybór hiszpańskich gitar Alhambra

Arnolds & Sons w dystrybucji Ada-Music!

La Tromba w dystrybucji Ada-Music!

Zildjian K Sweet - nowa seria 2018

Zildjian City Pack - nowa seria talerzy

Ręcznie kute blachy Amedia. Sprawdź aktualne promocje!


Aktualności
« powrót do listy


Gitary marki Furch - wybór najlepszych gitarzystów...
Data dodania: 2013-04-02

Wojtek Gruszczyński, uczestnik programu The Voice of Poland po raz kolejny udowadnia, że z Furchem daleko zajdziesz!


 

  

 

 

   

 

   

 

 

Wojtek Gruszczyński - lider formacji „The Stage”, z którą w roku 2011 wydał płytę „Persona non grata”. Wcześniej uczestniczył w wielu projektach, min. Stereo Project Marka Kościkiewicza, z krórym nagrał płytę „Air”. Od blisko 20 lat zajmuje się zawodowo muzyką. Wokalista, gitarzysta, aranżer, kompozytor, autor tekstów. Obecnie zaangażowany jest również w projekt TSG Acoustic TRIO. Uwielbia literaturę piękną i kabaret pt. Polska piłka nożna. Papryczki chilli najczęściej wspomina czytając Dostojewskiego i oglądając filmy o miłości.

źródło: www.voice.tvp.pl

 

źródło: www.youtube.com/VoiceOfPolandTVP

 

Wojtek o gitarze Furch: "zmieniła zupełnie moje myślenie o dźwięku... To jakie brzmienie można dzięki niej wydobyć i w jakie obszary muzyczne można się zagłębić jest niewyobrażalne. Każda nuta wydobywana z tego instrumentu jest na wagę złota. Wszystko w tej gitarze jest idealne. Grałem na wielu instrumentach akustycznych od prostych Fenderów poprzez Gibsony (jeszcze starej daty) Martiny, Taylory itd. ale to co zrobił Furch to istota muzyki, przyrody, istnienia... Gitara nie jest tania - wiem, ale po kilku dźwiękach człowieka zmusza do pozostania z nią na zawsze".


Wojtek o muzyce: "Nie do końca jestem pewien czym muzyka jest dla mnie, a czym dla muzyki jestem ja. Kiedyś myślałem że właściwie artystą staje się tylko wtedy, kiedy zachodzi swojego rodzaju symbioza ostateczna, w której dwa składniki nie mogą bez siebie istnieć, dzisiaj stwierdzam, że to komensalizm. Powstaje więc pytanie czym muzyka jest dla współczesnego odbiorcy; i tu zdaje się wszystko ma swój początek i koniec. Pisząc swoje kompozycje całkowicie oddaje się egoistycznej mocy odczuwania, pewnego rodzaju abstrakcji pojęć, bawię się niewiedzą, dzięki czemu dochodzi w końcowej fazie do zderzenia emocji i semantyki, a więc niejako przekaźnika, mostu między artystą a odbiorcą. Od kiedy pamiętam dążę do tego (być może czasami nieświadomie), aby moje kompozycje były nieco inną formą piosenek - bynajmniej chodzi tu o figurację, skomplikowane rozwiązania metryczne, czy inne wysublimowane muzyczne zabiegi - ale o ich charakter , przekaz; aby istota owego przekazu była na krawędzi tego co osiągalne dla wszystkich i tego co każdy może odczuć tylko indywidualnie. Nie zawsze zostaje to zrozumiane, być może – jak powiedział kiedyś, po koncercie pewien tajemniczy słuchacz – urodziłem się za późno, a umrę za wcześnie, w każdym razie nieustannie będę pławił się w tym nieodgadnionym, a zarazem dostępnym przez wszystkich i jedynym doskonałym zwierciadle duszy".

źródło: www.thestage.pl

 

Życzymy sukcesu w programie The Voice of Poland :) 

 


 

 

Zobacz gitarę, na której gra uczestnik programu The Voice of Poland - Wojtek Gruszczyński

 

 

Gitara akustyczna Furch Millenium linia 25

 

zobacz pozostałe gitary marki Furch

 

Sukcesy Wojtka możesz śledzić:

www.thestage.pl

www.voice.tvp.pl/uczestnicy/wojtek-gruszczynski 

www.facebook.pl/gruszczynski.wojtek

 

 

 

 


« powrót do listy