Szeroki wybór hiszpańskich gitar Alhambra

Arnolds & Sons w dystrybucji Ada-Music!

La Tromba w dystrybucji Ada-Music!

Zildjian K Sweet - nowa seria 2018

Zildjian City Pack - nowa seria talerzy

Ręcznie kute blachy Amedia. Sprawdź aktualne promocje!


Aktualności
« powrót do listy


Nieważne jaki gatunek muzyczny grasz - gitara marki Furch to idealny wybór dla Ciebie.
Data dodania: 2014-03-04

Miło nam poinformować, że do rodziny wybitnych gitarzystów marki Furch dołączył Arkadiusz "Kosmos" Wąsik - gitarzysta znakomitej grupy Stonehenge.


 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

 


 

Nieważne jaki gatunek muzyczny grasz - gitara marki Furch to idelany wybór dla Ciebie.

Miło nam poinformować, że do rodziny wybitnych gitarzystów marki Furch dołączył Arkadiusz "Kosmos" Wąsik - gitarzysta znakomitej grupy Stonehenge.

 

O muzyku: Arkadiusz „KOSMOS” Wąsik Z zamiłowania żeglarz (jachtowy sternik morski, morski sternik motorowodny, instruktor żeglarstwa PZŻ) ale również pasjonat kultury irlandzkiej i wszystkiego co związane z morzem. Od ponad 20 lat związany z polską sceną folkowo-szantową której jest bez wątpienia osobowością i magnesem. Współtwórca i założyciel zespołu STONEHENGE, z którym z powodzeniem koncertuje od 17 lat (1500 koncertów w kraju i w Europie) ale również bard, szantymen, poeta i gawędziarz o którym jedna z najsłynniejszych współczesnych polskich pisarek Monika Szwaja napisała takie słowa: Kosmos wiecznie wierny gitarze akustycznej na której gra z zacięciem rodowego Irlandczyka. Z podobnie Irlandzkim wyczuciem śpiewa wesołe piosenki przy których nogi same rwą się do tańca oraz tęskne pieśni wywołujące łzy i westchnienia licznych słuchaczy. Dzięki sztuce rozmowy z publicznością potrafi z łatwością skłonić ją do wspólnej zabawy lub wprowadzić w nastrój powagi i zamyślenia. I nie ma znaczenia czy prowadzi kameralny koncert dla grona miłośników gatunku czy masową imprezę dla kilku tysięcy ludzi.

Arkadiusz KOSMOS Wąsik wraz z Wojtkiem Domino fantastycznym gitarzystą który dźwiękiem swojej gitary dając niepowtarzalny klimat tworzą duet „kosmiczny” i niepowtarzalny. Duet który w mgnieniu oka przeniesie nas na pokład starego żaglowca, wzbudzi tęsknotę do morza i opowie wiele ciekawych historii z wodą związanych a okraszonych dobrą muzyką i nietuzinkowym wprowadzeniem pozostanie w pamięci na zawsze. „Kosmos” to także prekursor i pomysłodawca budowy Śląskiego Żaglowca oraz założyciel Fundacji „Żeglowanie Bez Barier”

źródło: www.facebook.com/arek.wasik

 

zdjęcia: wandzelphoto.com 

 

O zespole: Grupa Stonehenge powstała w 1996 roku. Nazwa zespołu pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w hrabstwie Salisbury na południu Anglii. Skład zespołu na dzień dzisiejszy to: Janusz Jurczak - akordeon, dudy, Kamil Krzanowski - skrzypce, Piotr Fujcik - gitara basowa oraz Arkadiusz KOSMOS Wąsik - gitara akustyczna. 

Brzmienie zespołu charakteryzuje fuzja tradycyjnych tematów muzycznych z Zielonej Wyspy i nowoczesnego instrumentarium, nawet z wykorzystaniem loopów i sampli. Na przestrzeni kilkunastu lat zespół nagrał i wydał własnym nakładem 3 albumy studyjne: Magic of Celtic Music (1999), Echo Wyspy (2000) i Celtic Express (2005).

źródło: www.stonehenge.art.pl

 

Arkadiusz "Kosmos" Wąsik o gitarach:

Gitara akustyczna Furch Millenium linia 24  

czytaj więcej: Furch Millenium linia 24

 

Gitara akustyczna Furch Millenium linia 25

 

czytaj więcej: Furch Millenium linia 25

 

 zdjęcia: wandzelphoto.com

  

Stonehenge

 

polub na Facebooku: Arek Kosmos Wąsik

czytaj więcej o Stonehenge: www.stonehenge.art.pl

autor zdjęć: wandzelphoto.com

 

 

 


« powrót do listy