Szeroki wybór hiszpańskich gitar Alhambra

Arnolds & Sons w dystrybucji Ada-Music!

La Tromba w dystrybucji Ada-Music!

Zildjian K Sweet - nowa seria 2018

Zildjian City Pack - nowa seria talerzy

Ręcznie kute blachy Amedia. Sprawdź aktualne promocje!


LUDWIG producent instrumentów perkusyjnych

Strona WWW: http://www.ludwig-drums.com

zobacz produktyLUDWIG-MUSSER

producent instrumentów perkusyjnych symfonicznych – kotłów, timpani, ksylofonów, vibrafonów

Strona WWW: http://www.musser-mallets.com

 

         

     

 

 

 

 

 

                        

 

"Ludwig...najsłynniejsze imię perkusji"

William F. Ludwig Senior urodził się w 1879 r. w Niemczech, wyemigrował do USA z rodziną gdy miał 8 lat.
Praca w Chicago dla jego ojca, zawodowego puzonisty przerażała go. młody Ludwig, po tym jak zobaczył w paradzie dumnych perkusistów Pierwszego Pułku Gwardii Narodowej Illinois, przekonał się, że chce stać się jednym z nich. Jednakże jego ojciec upierał się, że perkusja to nie jest poważny instrument muzyczny.
Po kilku bezproduktywnych latach lekcji na skrzypcach i pianinie, ojciec uległ naciskom przyszłego perkusisty.
Młody Ludwig zaczął rozwijać swoją pasję, grajac z niewielkimi amatorskimi zespołami.

Ziarna dla Firmy Ludwig zostały zasiane podczas pracy przy wodewilu w teatrze w Chicago w roku 1908.
Stary, nieporadny drewniany pedał Ludwiga, mógł nie spełnić rygorystycznych wymogów nowych rytmów jazz i ragtime. Odwiedziwszy lokalne sklepy muzyczne nie znalazł satysfakcjonującego pedału. Ostatecznie, Ludwig zbudował własną drewnianą stopę, która przez lata gry nie traciła na sile i głośności. Sample perkusyjne zbudował dla Ludwiga lokalny stolarz, powodując tym samym zazdrość miejscowych perkusistów. Szwagier Ludwiga, Robert C. Danly, odpowiedzialny za narzędziownię International Harvester Company, uwierzył, że pedał zbudowany przez Ludwiga może być produkowany na szeroką skalę z bardziej wytrzymałych metalowych tworzyw. William i jego brat Theo, stworzyli firmę Ludwig&Ludwig w 1910 roku, produkującą unikalne pedały, budowane w wynajętej stodole w północno-zachodniej części Chicago.

W latach 1909-1910 William przyjął pracę kotlisty w Orkiestrze Symfonicznej w Pittsburghu. Niebotyczna cena 2800$ za parę zagranicznych kotłów, nakłoniła Ludwiga do omówienia z Danly'em kotłów tańszych i o wyższej jakosci designie. Po trzech latach eksperymentowania sprzedali pierwsze kotły do St. Paul Symphony Orchestra. Po kilku kolejnych eksperymentach, dwu-regulowany mechanizm sprężynowy w 1916 r. stał się podstawą dla obecnego systemu Zrównoważonego Działania Pedałów Kotła.

Firma Ludwig&Ludwig rozwijała się, pozyskując nowe mechanizmy i przeporwadzając się kilkakrotnie. Nadejście ruchomego obrazu i niemego filmu stworzyło nowe potrzeby dla instrumentalnych efektów dźwiękowych.

Perkusyjny biznes ucierpiał w czasie Wielkiej Depresji. Firma C.G. Conn (mieszcząca się w Elkhart w Indianie) zakupiła Fabrykę Leedy (inną firmę perkusyjną, mieszczącą się w Indianapolis). Ludwiga uratowała ostatecznie fuzja z Conn. William poprosił o zarządzanie jednym i drugim oddziałem i przeprowadził się z rodziną do Elkhart. Ostatecznie jego biuro powróciło do Chicago. William złożył rezygnację w 1936 r. by zacząć pracowac na swoim.

Od zakupu budynku na 1728 North Damen Avenue w Chicago oraz kilku własnych oryginalnych pracowników, nowa firma W.F.L. Company została założona w 1937 r. Pierwszym produktem był słynny Speed King Pedal. Syn Bill Junior i córka Betty dołączyli do biznesu. W 1955 roku, William pomyślnie złożył ofertę na zakup udziałów Ludwiga w oddziale Ludwig-Leedy, wciąż będącej w posiadaniu firmy Conn. Ze swoimi starymi mechanizmami, narzędziami, designem i starą nazwą, firma przekształciła się z powrotem na Ludwig Drum Company.

Brytyjska inwazja rock and rolla w 1960 roku, przyniosła wielki rozwój przemysłowi perkusyjnemu. Ringo Starr z The Beatles grał na perkusji Ludwiga.

Zakup firmy Musser Marimba Company, fabryki wibrafonów, marimb, dzwonków i ksylofonów nastapił w 1966 r.
Od tego momentu Ludwig stał się 100-procentową firmą perkusyjną.

W 1973 r. zmarł William F. Ludwig Sr., a firmę odziedziczył jego syn William F. Ludwig Jr. Ludwig Inustries pozyskała firmę Selmer Company w 1981 r., co stworzyło synergię na rynku szkół muzyczncyh. Dziasiaj fabryki perkusji i kotłów Ludwiga znajdują się w Monroe, w Północnej Karolinie i w LaGrange w Illinois.

         Zobacz nasze filmy na youtube.com: