Szeroki wybór hiszpańskich gitar Alhambra

Arnolds & Sons w dystrybucji Ada-Music!

La Tromba w dystrybucji Ada-Music!

Zildjian K Sweet - nowa seria 2018

Zildjian City Pack - nowa seria talerzy

Ręcznie kute blachy Amedia. Sprawdź aktualne promocje!


STRUNAL producent gitar klasycznych i akustycznych oraz instrumentów smyczkowych

Strona WWW: http://www.strunal.cz

zobacz produkty 
 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

                          

 
 

 

           Firma Strunal s.r.o. jest tradycyjnym i obecnie największym producentem instrumentów strunowych w Europie. Położona w malowniczej miejscowości Luby w pobliżu Cheb, w najbardziej wysuniętej na zachód części Republiki Czeskiej, kontynuuje bogatą tradycję produkcji instrumentów muzycznych w tym regionie, którego historia sięga drugiej połowy XVI wieku. W swojej obecnej formie, która jest sukcesywnie modernizowana, istnieje od końca 1960 roku.

Dzisiaj Strunal stawia na umiejętności swoich lutników, łącząc je z nowoczesną technologią, przyjazną dla środowiska. Kładzie nacisk się na staranny dobór wysokiej jakości materiałów rezonansowych i ich skrupulatne przetwarzanie. Miejsce pracy wyposażone jest w instrumenty do pełnego cyklu technologicznego produkcji, od pnia drewna, przez cięcie na wymiar, przechowywanie, suszenie w piecach, warsztaty do produkcji części instrumentów muzycznych i ich łączenia, do wykańczania powierzchni instrumentów i ich ostatecznego strojenia i tuningu. Wszystkie warsztaty spełniają wymogi ochrony środowiska, a ich stan jest stale monitorowany. Wszystkie te aspekty są gwarancją wyjątkowej jakości dźwięku instrumentów, w oparciu o tradycyjne rzemiosło europejskie.


Większa część produkcji firmy (około 90 procent) jest przeznaczony dla klientów w innych krajach. Do najważniejszych obszarów eksportu należą USA, Kanada, Niemcy, Francja, Szwecja, Hiszpania, Meksyk i Japonia, a w ostatnich latach także Rosja. Inne rynki zbytu to również Iran, Oman, Liban i Sudan. Strunal eksportuje swoje produkty do 52 krajów na całym świecie.


Tradycyjne rzemiosło wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest przyczyną stale rosnącego zaufania do czeskich instrumentów muzycznych. Gitary wykonane przez markę STRUNAL są zalecane dla studentów przez profesora Jiří Jirmal, jego koncert wirtuoza skrzypiec Jaroslav Svěcený. Na instrumentach z Luby grają też wybitni czescy i zagraniczni artyści, tacy jak Jakub Třasák i Václav Hudeček.

 

Rozmiary:

skrzypce

wiolonczele

kontrabasy

     

   Zobacz nasze filmy na youtube.com: 

  Wiolonczela Strunal 3/4